Ucze się mówic. Pucio uczy sie mówić

Rozwój mowy to bardzo ważny etap w życiu każdego dziecka. To czas kiedy w końcu w zrozumiały i jasny sposób może zacząć komunikować się z najbliższymi. Każdy rodzic wie, jak bardzo wyczekiwany jest to moment.

Czasem jednak rozwój mowy wymaga małej pomocy ze strony rodzica. Uczę się mówić. Pucio uczy się mówić autorstwa Marty Galewskiej- Kustry to idealna pozycja do codziennych ćwiczeń logopedycznych przeznaczonych dla najmłodszych dzieci.

Kim jest Pucio?

“Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych” to pierwsza z serii książka należąca do literatury dziecięcej, specjalistycznej. Pucio to mały chłopiec, który z pomocą swojej rodziny poznaje otaczający go świat. Książka opowiada o jego przygodach dnia codziennego, naszpikowana jest wieloma zwrotami, wyrazami w wersji dźwiękonaśladowczej. Dzięki temu dają się łatwo zapamiętać i powtórzyć już najmłodszym dzieciom.

Dostosowana do dzieci

Książka pod względem wizerunku jest dostosowana specjalnie do najmłodszych i najbardziej wymagających czytelników. Twarda oprawa oraz grube, kartonowe strony to gwarancja bezpieczeństwa oraz długiego użytkowania. Ilustracje przedstawione w ciekawy sposób za pomocą stonowanej kolorystyki budzą zainteresowanie i zachęcają do oglądania. 

Na każdej stronie znajduje się obrazek a do niego krótki i zwięzły opis, który może być przeczytany przez rodzica. Na dole każdej strony umieszczone zostały wyrazy dźwiękonaśladowcze, które zarówno uczą jak i ćwiczą aparat mowy. Wszystkie użyte w książce wyrażenia zostały zebrane w całość i przedstawione na ostatniej stronie, co daje możliwość powtarzania wszystkich poznanych wcześniej zwrotów.

Wskazówki dla rodziców

“Pucio uczy się mówić…” to książka, która daje praktyczne wskazówki rodzicom. Już na wstępie możemy znaleźć informacje o tym w jaki sposób użytkować książkę, by jak najlepiej wspierać rozwój mowy u dziecka. Znajdą się tutaj również inne wytyczne, co i w jaki sposób zrobić by zachęcić dziecko do ćwiczenia mowy i wspólnej edukacji. To pozycja dla dzieci, wskazana szczególnie między 12. a 18. miesiącem życia, to wtedy najmocniej kształtuje się mowa. Idealna dla dzieci które zaczynają mówić, ale także dla tych, które maja pewne trudności z komunikacja werbalną.

Autor

Marta Galawska-Kustra to specjalista logopedii oraz pedagogiki dziecięcej. Autorką publikacji przeznaczonych  dla dzieci, rodziców, a także nauczycieli i pedagogów. Autorka serii książek o Puciu m.in. “Pucio mowi pierwsze słowa” “Pucio na wakacjach. Stworzyła również inne specjalistyczne książki, ukierunkowane na logopedyczne wspieranie rozwoju dziecka.

Liść zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com